Trasę Zdrowia oddano do użytku 30 października 2014 r. W tym dniu nastąpiło jej wielkie otwarcie, na którym pojawili się liczni goście znani ze świata sportu. Chętni mogli wtedy po raz pierwszy przetestować nowoczesną trasę, utworzoną w ramach programu PZU Trasy Zdrowia.

Opis i wyposażenie trasy
Tor sportowy postanowiono utworzyć w miejscu o ogromnym potencjale, w którym naturalnie występowały już pewne ścieżki spacerowe i dukty leśne, wchodzące w skład szlaków Papieskiego i Tatarskiego. Przechodząc całą Trasę Zdrowia, można natrafić na wiele urządzeń pozwalających ćwiczyć różnorodne mięśnie. Występują wśród nich najzwyklejsze drążki czy poręcze, równoważnia, tradycyjna ławeczka czy nawet pachołki służące do biegania slalomem. Na torze pojawił się także spory stadion leśny.

Dzieje się na trasie!
Utworzenie Trasy Zdrowia zdecydowanie zmieniło życie wszystkich mieszkańców Prostek. Tor bardzo szybko stał się bowiem miejscem organizacji licznych imprez sportowych. Uczniowie z pobliskich szkół często przychodzą do niego w ramach lekcji wychowania fizycznego, by móc rozgrzać mięśnie oraz uspokoić się po treningu. Z podobnego rozwiązania korzysta Uczniowski Klub Kolarski z Prostek oraz wiele innych osób zainteresowanych sportem. Pod koniec 2015 r. na Trasie Zdrowia zorganizowano nawet większą imprezę - "Bieg Mikołajkowy"

(Fot. Pixabay / CC0)